Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka Publiczna w Babimoście

Filia Biblioteczna w Nowym Kramsku

 

 

AKTUALNOŚCI:

Gry i zabawy w Przedszkolu w Nowym Kramsku

Utworzono dnia 13.05.2022

12.05.2022 z okazji „Tygodnia Bibliotek” w przedszkolu w Nowym Kramsku odbyło się czytanie połączone z wesołą zabawą . Dzieci wysłuchały książeczki z cyklu „Pachnące opowieści”  pt. „ Rycerz Stopa” autora Raffaella Bertagnolio . Jest to opowieść o rycerzu, który nie lubił się myć i brzydko pachniał, a dzieci mogły się o tym przekonać same wąchając kartki zaznaczone zapachem. Później była zabawa chustą animacyjną Klanza. Dzieci bawiły się  też mapą interaktywną odgadując nazwy krajów ,  flagi  przez co poznały kontynenty i zwierzęta, które je zamieszkują. Na koniec była zabawa w teatr. Każde dziecko miało swoją postać i rolę do odegrania. Było wesoło bo dzieci mają olbrzymią fantazję i  wspólnie odegrały teatrzyk pt :                  „ Świat na wesoło” . Dziękujemy za fajną zabawę i mile spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Gry i zabawy w Przedszkolu w Nowym Kramsku

Pasowanie na Czytelnika w Starym Kramsku

Utworzono dnia 11.05.2022

10.05.2022  z okazji „ Tygodnia Bibliotek „  w Przedszkolu w Starym Kramsku odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” w wyniku czego  przybyło  12 nowych czytelników. Dzieci zadeklarowały , że będą chętnie czytać, nie niszczyć i szanować książki. W nagrodę każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom, książeczkę z zakładką, i słodki upominek. Witamy w naszym czytelniczym gronie najmłodszych czytelników i dziękujemy za mile spędzony czas.

czytaj dalej... na temat: Pasowanie na Czytelnika w Starym Kramsku

Czytanie na dywanie w Starym Kramsku

Utworzono dnia 06.05.2022

28.04.2022 w przedszkolu w Starym Kramsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu : „ Czytanie na dywanie .” Dzieci wysłuchały opowiadania autorstwa Paulette Bourgeois pt:      „ Franklin wielkim zdobywcą”. Jest to opowieść o przygodach zielonego żółwika Franklina i jego najlepszego przyjaciela misia , którzy wraz ze swoimi tatusiami wybierają się nad jezioro i uczą się zdobywać umiejętności dobrego biwakowania. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wybrały się w swoją przygodę interaktywnym mówiącym globusem , odsłaniając wszystkie zakątki świata. W zabawny i wesoły sposób poznały kontynenty, stolice, florę ,faunę , języki, zwyczaje, historię świata. Dzieci były zachwycone zabawą w małego podróżnika. Było to bardzo miłe spotkanie.

czytaj dalej... na temat: Czytanie na dywanie w Starym Kramsku

Czytanie na dywanie

Utworzono dnia 13.04.2022

5.04.2022. w przedszkolu  w Nowym Kramsku w grupie „Tuptusie „ odbyło się świąteczne Czytanie na dywanie . Dzieci wysłuchały opowiadania pt: „Zajączek wielkanocny” autorki Anny Matusiak. Książka opowiada o zajączku ,który przed świętami jest bardzo zapracowany, gdyż musi przygotować kosz z prezentami i odwiedzić dzieci ,które na niego czekają. Po wysłuchaniu opowiadania rozpętała się dyskusja, gdyż każde dziecko stwierdziło, że również czekało na zajączka  szykując mu gniazdko na  prezent.  Dzieci  pokolorowały też świąteczny rysunek i ozdobiły go wielkanocnymi naklejkami. Na koniec miłego spotkania każde dziecko otrzymało słodki upominek .

czytaj dalej... na temat: Czytanie na dywanie

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

Utworzono dnia 13.04.2022
5.04.2022 w przedszkolu w  Nowym Kramsku w grupie „Orzełki „odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i wspólne malowanie pisanek. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci wysłuchały książki autora Karine –Marie Amiot pt:...
czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

Czytanie na dywanie

Utworzono dnia 22.03.2022

17.03.2022r. w grupie przedszkolaczków ,,Tuptusie” odbyło się spotkanie „Czytanie na dywanie”. Dzieci z przyjemnością wysłuchały bajkę Moniki Nowickiej pt: „ Psi Patrol. O wygranym meczu. Bajki do poduszki”. Jest to kolorowa książeczka z ulubionymi bohaterami maluchów. Mali czytelnicy lubią serię opowiadań o bohaterskich szczeniakach, którzy pomagali każdemu kto jej potrzebował. Z uwagą wysłuchały opowiadania o pieskach, które wzięły udział   w  meczu, a wygraną nagrodę przekazały na szczytny cel.Postacie z  bajeczki mają pozytywny wydźwięk, gdyż dzieci pamiętają je jako bezinteresownych przyjaciół. Piękne ilustracje oraz zabawne historyjki sprawiły przyjemność zarówno małym jak i dużym.

czytaj dalej... na temat: Czytanie na dywanie

Nasza biblioteka

Godziny otwarcia

Biblioteka Publiczna

w Babimoście

Poniedziałek 800-1800
Wtorek 800-1800
Środa 800-1800
Czwartek 800-1800
Piątek 800-1800
Sobota nieczynne

 

Filia w Nowym Kramsku

Poniedziałek 1000-1400
Wtorek 900-1300
Środa 1400-1800
Czwartek 900-1300
Piątek 1400-1800

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: