Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka Publiczna w Babimoście

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

Utworzono dnia 28.09.2023

W piękny czwartkowy poranek (28 września) w Przedszkolu „Pod Muchomorkiem” obyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dwie grupy 6-latków wysłuchały opowiadania pt. „Naucz się pomagać innym”.  Okazuje się, że dzieci chętnie udzielają pomocy innym, ale sami również umieją o nią prosić, zupełnie jak bohater naszej książki – Niedźwiadek. Badania wskazują, że bezinteresowne, choć rozsądne pomaganie innym wspiera psychikę oraz ciało. Pomoc innym ludziom może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem. Przede wszystkim spowoduje, że w miejscu w którym żyjemy, zrobi się trochę bardziej przyjaźnie. Czasem w naszym życiu dużo rzeczy otrzymujemy za darmo, więc doceń życzliwość i pomoc, ale bądź też gotów je odwzajemnić.

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

KLUB GŁOŚNEGO CZYTANIA DLA DOROSŁYCH

Utworzono dnia 28.09.2023

KLUB GŁOŚNEGO CZYTANIA DLA DOROSŁYCH

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”

     

Po wakacyjnej przerwie 27 września 2023 r. w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z miłośniczkami książek Klubu Głośnego Czytania dla Dorosłych. W trakcie spotkania panie:  Maria Waligóra zaprezentowała książkę Anny Rudnickiej - Litwinek „Dziewczyny na skrzydłach”, pani Renata Kurowska przedstawiła książkę Joanny Bątkiewicz _Brożek „Jezu, Ty się tym zajmij !. o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda”, pani Teresa Chromińska  omówiła książkę Gabrieli Gargaś  „ Karma”, pani Magdalena Żabnicka  książkę Joanny Mokosy – Rykalskiej „Matka siedzi z tyłu”. Członkinie klubu wymieniły się opiniami na temat wybranych przez siebie powieści. Dyskusje dotyczyły różnych tematów i tych życiowych i książkowych. Jak zwykle spotkanie upłynęło w bardzo miłej i twórczej atmosferze, chętnych by podyskutować o książkach zapraszamy na kolejne.

czytaj dalej... na temat: KLUB GŁOŚNEGO CZYTANIA DLA DOROSŁYCH

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Czerwickim

Utworzono dnia 20.09.2023

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z GRZEGORZEM CZERWICKIM

Był skazany dwoma wyrokami i odsiedział 12 lat w zakładzie karnym. Proces jego nawrócenia rozpoczął się w 2011 roku po wyjściu więzienia wszystko wygrał! Jego życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, choć nikt  w więzieniu nie dawał mu na to żadnych szans!. 19 września Grzegorz Czerwicki był gościem Biblioteki Publicznej im. Wiesława Sautera w Babimoście, gdzie przeprowadził spotkanie profilaktyczne, którego celem było przeciwdziałanie uzależnieniom, niskiemu poczuciu własnej wartości oraz pokazanie, jak nietrafne wybory mogą determinować późniejsze życie. Poznaliśmy historię Grzegorza Czerwickiego, w której było

: trudne relacje z rodziną , alkohol, narkotyki, przemoc, przestępstwa, napady z bronią w ręku, posiadanie narkotyków. Dzięki komu to się udało? Co dokładnie się wydarzyło? Kogo spotkał na swojej drodze? Jak dziś wygląda jego życie? O tym wszystkim opowiada w swojej książce „ Nie jesteś skazany”. Grzegorz, z pomocą żony, opisuje przebieg swojej drogi, m.in. cierpienia doznane w dzieciństwie, wchodzenie na ścieżkę konfliktu z prawem, dwukrotny pobyt w więzieniu, romans z narkotykami i wszechobecną przemocą. Już od pierwszych stron książki wchodzimy w świat, do którego nieliczni mają dostęp. Okrutny, bezwzględny, brudny i cwaniacki. To ciemna strona tej opowieści. Ale jest też jasna. Światło, które pojawia się, gdy Grzegorz Czerwicki zaczyna opowiadać o swojej nieprawdopodobnej przemianie, którą przeżył dzięki przyjacielowi, poznanemu w celi. Dzieli się doświadczeniem, wiedzą i ogromną radością życia. Podpowiadał, jak radzić sobie po wyjściu na wolność i z jakimi trudnościami przyjdzie się zmierzyć. Mówi o sposobach walki z uzależnieniami. Jego postawa to doskonały przykład ogromnej wytrwałości, wierności swoim zasadom, dążenie do celu i nie poddawanie się. Spotkanie z Grzegorzem Czerwickim w ramach profilaktyki resocjalizacyjnej, profilaktyki alkoholowej oraz narkotykowej  skierowaliśmy między innymi do osób z terenu całej  Gminy, uczniów, młodzieży, wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście, gdzie zrealizował program profilaktyczny „ Skazany na wolność „ dla młodzieży, która miała podobną drogę życiową. Spotkanie profilaktyczne, które Grzegorz Czerwicki przeprowadził wśród trudnej młodzieży miało na celu przeciwdziałaniu uzależnieniom. Młodzi ludzie poznali historię, w której było niemal wszystko, kradł, bił, był liderem gangu, a strach ludzi brał za szacunek, balansowanie na granicy życia i śmierci – mówił Czerwicki podczas spotkania. „ Każdy święty ma swoją przeszłość, każdy grzesznik ma swoją przyszłość”. To słowa, które towarzyszą Grzegorzowi Czerwickiemu.  Dziś jest żywym przykładem dla wszystkich, że można żyć inaczej, dobrze, nawet mając bardzo trudne początki.  To poruszające świadectwo płynące od osoby, która doświadczyła najciemniejszych stron uzależnień i konsekwencji z nimi związanych może być impulsem do przewartościowania swojego życia.  Na   koniec bardzo ciekawego spotkania uczestnicy mogli nabyć książkę  i uzyskać autograf z dedykacją. W podziękowaniu dyrektor biblioteki Sławomira Stoll-Scheer wręczyła pisarzowi kwiaty i upominki. Nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci kawy i domowego ciasta.

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Czerwickiemu za to interesujące spotkanie profilaktyczne, życzymy owocnej pracy twórczej i wiernych czytelników. Dziękujemy wszystkim gościom, uczestnikom wydarzenia.

Spotkanie zostało sfinalizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Grzegorzem Czerwickim

Ogłoszenie

Utworzono dnia 13.09.2023

Filia Biblioteczna w Nowym Kramsku we wrześniu pełni dyżury 16, 23 i 30 września (sobota) w godzinach 10:00-14:00. Zapraszamy!!!

czytaj dalej... na temat: Ogłoszenie

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Czerwickim

Utworzono dnia 12.09.2023

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych

Utworzono dnia 12.09.2023

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

11 września 2023r.

Na wrześniowym spotkaniu Dyskusyjny Klub książki dla Dorosłych omawiał książkę Renaty Kosin „Sekret zegarmistrza”. Renata Kosin zabiera czytelnika w podróż do przeszłości. Jest to wyprawa zaskakująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, dynamiczna i do tego także bardzo malownicza. Pozornie zwyczajne przedmioty, znalezione zupełnym przypadkiem, pobudzają wyobraźnię bohaterki na tyle, że ta postanawia za wszelką cenę wyjaśnić rodzinne tajemnice. Powieści autorki cechuje bowiem ogromna dbałość o szczegóły, a wątki - także te poboczne - dopracowane są i zawsze domykane z ogromną starannością. Nie ma tu miejsca na chaos. Opisywana przestrzeń - zarówno ta związana z sielską, polską wsią, jak i z piękną Prowansją - zachwycają drobiazgowością, dzięki czemu czytelnik ma wrażenie, jakby naprawdę wraz z  bohaterami przeniósł się do tych miejsc. Sekret zegarmistrza wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do strony ostatniej. Świetnie wykorzystane zostały „zapalniki” - prawdziwe przedmioty i wydarzenia, które inspirują autorkę do budowania wokół nich zaskakującej opowieści. Książka pod względem fabularnym spodoba się z pewnością wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych z tajemnicą w tle. To pozycja jak najbardziej warta polecenia.

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych

Dożynki w Podmoklach Małych

Utworzono dnia 11.09.2023

9 września odbyły się Festyn Dożynkowy w Podmoklach Małych organizowany przez Gminną Radę Kobiet. Biblioteka Publiczna im. Wiesława Sautera w Babimoście włączyła się w ich organizację, przygotowując zajęcia dla dzieci:

- Plecenie Warkoczyków Syntetycznych

-Kolorowanie Kolorowanek 

-Gry na Kartce Papieru

-Wesołe Bańki Mydlane 

-Kreatywne Malowanie Rękami

-Zabawy z Chustą Animacyjną Klanza

czytaj dalej... na temat: Dożynki w Podmoklach Małych

Narodowe Czytanie 2 września 2023

Utworzono dnia 06.09.2023

 Akcja „Narodowe Czytanie” została zainaugurowana w 2012 roku i odbywa się pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą Narodowego Czytania w 2023 roku jest powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” , gdyż  w tym roku przypada 160. rocznica powstania styczniowego, powstania, które było efektem tego romantycznego ducha. Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, równie w środkach masowego przekazu. W tym roku, podczas 12. edycji Narodowego Czytania, Biblioteka Publiczna im. Wiesława Sautera w Babimoście i Filia Biblioteczna w Nowym Kramsku przygotowały wspólne czytanie Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” , które odbyło się w świetlicy w Pałacyku w Nowym Kramsku. Z tej okazji  zaprosiliśmy zaangażowanych w działania kulturalne organizowanie w naszym mieście. Wśród nich byli czytelnicy biblioteki, uczestnicy klubów działających przy bibliotece, przedstawiciele Gminy. Udało się nam zaangażować osoby w różnym wieku, dzięki czemu wydarzenie zyskało wielopokoleniowy charakter. Do akcji włączyła się również publiczność, na której czynny udział bardzo liczyliśmy.  Imprezę rozpoczęła Pani dyrektor biblioteki, a następnie pani Renata krótko scharakteryzowała nam „Nad Niemnem” powieść z 1888 roku, która przedstawia panoramę polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku i nawiązuje do czasów powstania styczniowego. „Nad Niemnem”, które jest nie tylko pokazaniem polskiej duszy, które jest nie tylko niezwykłym opisem polskiej przyrody, polskiego życia tamtych czasów popowstaniowych, po powstaniu styczniowym, ale jest także już w jakimś sensie polemiką właśnie z tym romantycznym duchem. Polemiką, na ile ten duch, kształtując nasze dzieje, służy, a na ile przeszkadza; na ile jest właściwą drogą,  a na ile jednak powinien się twardo zetknąć z większą racjonalnością”.

Ekranizacja filmowa powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” została zrealizowana w 1987 roku, w związku z tym uroczystość rozpoczęliśmy walczykiem z filmu „Nad Niemnem”. Podczas akcji Narodowego Czytania mieliśmy przyjemność gościć artystkę Martynę Ptaszyńską – skrzypaczkę i Jakuba Gościniaka – pianistę, którzy uraczyli nas wzniosłymi klimatami muzycznymi przygotowanymi na tę okoliczność. Na zakończenie w podziękowaniu każdy z lektorów otrzymał  róże. Po oficjalnej  uroczystości dla gości przygotowany został poczęstunek, na nich czekała również okolicznościowa pieczęć upamiętniająca tę edycję Narodowego Czytania.

            Serdecznie wszystkim dziękujemy, którzy włączyli się w akcję 12. Narodowego Czytania  – gościom, uczestnikom wydarzenia, a także wspaniałej publiczności.                                    

 

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie 2 września 2023

Narodowe Czytanie 2023

Utworzono dnia 17.08.2023

Ogłoszenie

Utworzono dnia 20.07.2023

Filia Biblioteczna w Nowym Kramsku w sierpniu pełni dyżury w sobotę 5 sierpnia w godzinach 10:00-14:00. Zapraszamy!!!

czytaj dalej... na temat: Ogłoszenie

Styczniowe spotkanie DKK

Styczniowe spotkanie DKK

Czytanie na dywanie

Czytanie na dywanie

DKK młodzieżowe - luty 2016

DKK młodzieżowe - luty 2016

Czytam sobie w bibliotece

Czytam sobie w bibliotece

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

marzec 2016

marzec 2016

"Żonkil"

"Żonkil"

Barbara Ciwoniuk

Barbara Ciwoniuk

kwiecień 2016

kwiecień 2016

"Maja na tropie jaja"

"Maja na tropie jaja"

Edu-Artis

Edu-Artis

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Dni Babimostu

Dni Babimostu

Wyprawa na biegun

Wyprawa na biegun

Lato w mieście

Lato w mieście

czerwiec 2016

czerwiec 2016

wieczornica

wieczornica

ozdoby choinkowe

ozdoby choinkowe

Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe 2017

Opowieść wigilijna - DKK dla młodzieży

Opowieść wigilijna - DKK dla młodzieży

Biblioterapia dla dorosłych

Biblioterapia dla dorosłych

"Taft" - DKK dla dorosłych

"Taft" - DKK dla dorosłych

spotkanie autorskie - Zofia Mąkosa

spotkanie autorskie - Zofia Mąkosa

Powrót do Macierzy

Powrót do Macierzy

"Sztuka słyszenia bicia serca" - DKK dla dorosłych

"Sztuka słyszenia bicia serca" - DKK dla dorosłych

Nowości

Nowości

DKK marzec 2017

DKK marzec 2017

DKK kwiecień 2017

DKK kwiecień 2017

DKK maj 2017

DKK maj 2017

DKK czerwiec 2017

DKK czerwiec 2017

Lato w mieście 2017

Lato w mieście 2017

wieczornica

wieczornica

czerwiec 2016

czerwiec 2016

Lato w mieście

Lato w mieście

Wyprawa na biegun

Wyprawa na biegun

Dni Babimostu

Dni Babimostu

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Edu-Artis

Edu-Artis

"Maja na tropie jaja"

"Maja na tropie jaja"

kwiecień 2016

kwiecień 2016

Barbara Ciwoniuk

Barbara Ciwoniuk

"Żonkil"

"Żonkil"

marzec 2016

marzec 2016

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Czytam sobie w bibliotece

Czytam sobie w bibliotece

DKK młodzieżowe - luty 2016

DKK młodzieżowe - luty 2016

Czytanie na dywanie

Czytanie na dywanie

Styczniowe spotkanie DKK

Styczniowe spotkanie DKK

Nasza biblioteka

 Biblioteka

Biblioteka w Babimoście otrzymała dofinasowanie na przebudowę i zmianę sposobu  użytkowania byłego domu kultury na bibliotekę. Projekt dofinansowano  w ramach Narodowego programu rozwoju czytelnictwa 2.0, priorytet 2 na kwotę 2.250.000 zł

 

Godziny otwarcia

Biblioteka Publiczna

w Babimoście

Poniedziałek 800-1600
Wtorek 800-1600
Środa 800-1800
Czwartek 800-1600
Piątek 800-1600
Sobota nieczynne

 

Filia w Nowym Kramsku

Poniedziałek 900-1300
Wtorek 900-1300
Środa 1400-1800
Czwartek 900-1300
Piątek 1400-1800

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 57

W tym miesiącu: 276

W poprzednim miesiącu: 285

Wszystkich: 15657